Ayın Irkçısı’ seçimleri DurDe! katılımcıları ve destekçilerinin doğrudan oylarıyla  gerçekleşti. Yılmaz Özdil oyların  yüzde 40′ını alarak  ‘Ekim Ayı Irkçısı’ oldu.

Hürriyet Gazetesi yazarı Yılmaz Özdil, 8 Ekim tarihinde yayımlanan “Kürtler Vadisi” başlıklı yazısında BDP’nin Kurtlar Vadisi dizisiyle ilgili RTÜK’e yaptığı başvuruyu ırkçı, cinsiyetçi bir dille eleştirmişti. Özdil, “Ağaları beyleri, aşireti berdeli ambalajlayıp normalleştirirlerken, kanayan yaraya parmak basıyoruz ayaklarıyla, töreyi möreyi memlekete dayatırlarken… Gıkı çıktı mı BDP’nin?” ve “Brad Pitt’e benzeyen para babası aşiret ağaları, gıcır gıcır lüks otomobillerle arakladıkları kızları çatır çatır götürürken, TRT spikerleri kadar güzel Türkçe konuşuyorlardı, pürüzsüz, sıfır şive… Niye bu aşiret ağaları anadillerinde konuşmuyor diye itiraz etti mi BDP?” gibi sözleriyle Kürt halkına yönelik açık ırkçılık yapmış ve bu yazısıyla Ekim Ayı Irkçısı adayları arasına girmişti. Geçtiğimiz hafta başlattığımız oylamada Yılmaz Özdil, oyların  yüzde 40′ını alarak  ‘Ekim Ayı Irkçısı’ oldu.

Tüm katılımcılara teşekkür ederiz.

Irkçılığa ve Milliyetçiliğe DurDe! Girişimi

© 2010 Irkçılığa ve Milliyetçiliğe DurDe! Girişimi © Web sitesindeki içerik, kaynak gösterilerek kullanılabilir. Suffusion theme by Sayontan Sinha