Mar 092012
 

Aşağıda açıkladığımız gerekçeyle Ayın Irkçısı adayları arasına giren İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, DurDe katılımcılarının kullandığı oyların yüzde 44′ünü alarak Şubat Ayı Irkçısı seçildi.

Yaklaşık 2000 oyun kullanıldığı ve yedi adayın olduğu seçimde, oyların dağılımı şöyle:

***

26 Şubat günü Taksim’de Hocalı katliamı için anma yapılacağı söylenen bir miting düzenlendi. Miting öncesi hafta boyunca bilboardlarda, gazetelerde, TV’lerde ilanlar yayınlandı ve mitinge çağrı yapıldı. Çağrıda “Ermeni yalanına sessiz kalma” deniliyor ve niyetin ölenleri anma değil 1915’e karşı yeni bir strateji geliştirme olduğu anlaşılıyordu. Mitingde atılan sloganlar ve taşınan pankartlar da bunu kanıtlıyordu:

“Hepiniz Ermenisiniz, hepiniz piçsiniz!”, “Bozkurtlar burada, Hrantlar nerede?”,“Bugün Taksim, yarın Erivan”, “Bir gece ansızın gelebiliriz!” Gazete haberleri: ‘Hrant’ın katilleri lehine sloganlar atıldı. Beyaz bereliler Agos’a yürümek istedi’.

Bu mitinge katılan ırkçı gruplar, ilanları yayınlayan gazete ve TV’ler, mali destek sağlayanlar, Mehter Takımı yollayanlar, sosyal medyada savunusunu yapanlar, tümü ırkçılığa hizmet ettiler. Ancak hükümetin bir bakanı, hem de güvenlikten sorumlu olan İçişleri Bakanı’nın ırkçı nefret mitingine katılıp kan kokan konuşmalar yapması kabul edilemez.

İçişleri Bakanı meydanda şöyle konuştu:

“Hocalı katliamı bize bizden başka dost olmadığını öğretmiştir. Bugün Türk milletinin sadece ve öncelikle tek dostunun kendisi olduğunu öğrendik, Türk milleti yaşadıkça o kanın hesabı yapılacak ve hesabı sorulacaktır…”

Bu sözlerin ardından Ankara’da Hacettepe ve SBF’de ülkücü gruplar Kürt ve solcu öğrencilere saldırdı.
http://www.demokrathaber.net/guncel/icisleri-bakani-taksimde-irkcilari-costurdu-h7230.html

DurDe Girişimi olarak hem miting tertip komitesi hem de bakan hakkında TCK 216’dan (halkı kin ve düşmanlığa tahrik) suç duyurusunda bulunduk. Davanın takipçisi olacağız.
http://www.durde.org/2012/02/hocali-mitingi-hakkinda-suc-duyurusu/

 

 Ayın Irkçısı Tagged with:

  Bir Cevap to “Şubat Ayı Irkçısı: İdris Naim Şahin”

  1. Bundan sonraki aylarda İdris Naim Şahin in aday gösterilmemesini istiyorum.Adaylar arasında olduğunda onu oylamaktan kendimi alamıyorum.Onun söylemleri her ay aday olursa, yine her ay kazanır.Böylece diğer ırkçıları teşhir edemeyiz.
    Onu , ONURSAL IRKÇI olarak kabu edip devam etmeyi öneriyorum.