Eki 242012
 

Aralarında yazar, sanatçı, gazeteci, akademisyen ve aktivistlerin bulunduğu aydınlar, avukatlarının 1 yılı aşkın süredir tecritte tutulan Abdullah Öcalan ile görüşmesi için bir çağrı yayınladılar. Çağrı metni ve çağrıcıların listesi şöyle:

 

Her tutuklu ve hükümlünün Türkiye’deki yasalardan ve uluslararası hukuki sözleşmelerden kaynaklanan hakları vardır. Biz, aşağıda imzası bulunanlar, bir yılı aşkın bir süredir bu hakkını kullanamayan Abdullah Öcalan’ın avukatlarıyla görüştürülmesi gerektiğini savunuyoruz.

Ali Barış Kurt, Alper Görmüş, Attila Tuygan, Ayhan Bilgen, Ayşe Hür, Baskın Oran, Behçet Çelik, Bülent Somay, Cafer Solgun, Cengiz Aktar, Cengiz Alğan, Çağatay Anadol, Doğan Tarkan, Emrullah Beytar, Eren Keskin, Ergin Cinmen, Ferda Keskin, Ferhat Kentel, Ferhat Tunç, Gençay Gürsoy, Halil Berktay, İrvin Cemil Schick, Kerem Kabadayı, Leman Yurtsever, Mebuse Tekay, Meltem Oral, Murathan Mungan, Nil Mutluer, Orhan Göztepe, Ozan Tekin, Ömer Madra, Roni Margulies, Semra Somersan, Seydi Fırat, Sinan Özbek, Soner Tufan, Şanar Yurdatapan, Şenol Karakaş, Tolga Tüzün, Ufuk Uras, Ümit Kardaş, Volkan Akyıldırım, Yalçın Ergündoğan, Yıldız Önen, Zeynep Tanbay