Kas 102014
 

durde-hdp-ziyaretDurDe aktivistleri, son dönemdeki ırkçı saldırılara karşı HDP İstanbul İl Örgütü’ne destek ve dayanışma ziyaretinde bulundu.

Geçtiğimiz günlerde Ankara’da HDP PM üyesi Ahmet Karataş’a ve İstanbul’da Eyüp’te HDP bürosuna yönelik saldırıların ardından, Irkçılığa ve Milliyetçiliğe Dur De platformu aktivistleri bugün İstanbul’da HDP örgütüne geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

HDP İstanbul İl Eş Başkanı Şamil Altan’la görüşen DurDe heyeti, özellikle mülteciler konusunda yaptıkları çalışmaları, Suriyeli ve Rojavalı göçmenlere yönelik ırkçılığı durdurmak için yürüttükleri faaliyetleri anlatarak, önümüzdeki dönemde daha fazla temas ve işbirliği içinde olmak için görüş alışverişinde bulundu. DurDe aktivistleri ırkçılığa ve milliyetçiliğe karşı mücadelede Kürt halkının ve onun siyasi temsilcilerinin her zaman yanında olacaklarını belirttiler. Şamil Altan da DurDe’nin çalışmalarını yıllardır takip ettiklerini, HDP’nin bizzat ırkçılığa karşı kurulan bir parti olduğunu ve önümüzdeki dönem daha fazla birlikte çalışmanın iki tarafa da faydalı olacağını dile getirdi.