DurDe Girişimi olarak uzunca bir süredir nefret suçları üzerinde çalışmalar yürütüyoruz. Ahmet Kaya‘nın linç edilip sürgünde ölmesi, Hrant Dink‘in sokak ortasında arkasından vurulması ve sonradan açığa çıkan planlarda bu cinayetten “operasyon diye söz eilmesi; Malatya’da Zirve Yayınevi‘nde üç Hristiyan’ın işkence edilerek öldürülmesi, Trabzon’da Rahip Santoro‘nun kilisesinde katledilmesi, ManisaSelendi’de Roman yurttaşlarımıza topluca saldırılıp yaşadıkları yeri terketmeye zorlanmaları gibi örnekler Türkiye’nin acilen bir nefret suçları yasasına ihtiyacı olduğunu gösteriyor.

DurDe
böyle bir yasanın çıkarılması için faaliyet gösteriyor. 15-17 Nisan tarihlerinde İstanbul’da uluslararası bir nefret suçları karşıtı konferans düzenliyoruz. Konferans için yapılacak çok sayıda işimiz var. Her zaman olduğu gibi bu işleri DurDe gönüllüleriyle paylaşmak, çabamıza herkesi ortak etmek istiyoruz.
Yarın yapacağımız DurDe örgütlenme toplantısına destek olmak isteyen tüm gönüllü ve dostlarımızı davet ediyoruz. Konferansta gönüllü olmak isteyen dostlarımız durde@durde.org veya cengiz.algan@gmail.com adreslerine ve 0535 885 76 15 ve 0555 816 78 33 no’lu telefonlara başvurabilirler.

Yarınki toplantıda 24 Nisan anmalarının organizasyonunda geldiğimiz aşama hakkında da konuşacağız. Toplantı katılmak isteyen herkese açıktır.

Not: konferans tanıtım broşürünün İngilizce’ye çevirisi için de desteğe ihtiyacımız var. Çeviri desteği vermek isteyenler de yukarıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirler. Konferans progarmı ektedir.

Yolumuz uzun. Hepimize kolay gelsin.

 

Tarih: 8 Nisan 2011, Cuma
Saat: 19.00
Yer: Karekedi Kültür Merkezi
Adres: İstiklal Caddesi, Bekar Sokak, 16/2, Beyoğlu - İstanbul

 

Bir Cevap to “Gönüllülere çağrı”

  1. bu tür konferansların desteklenmesi çok önemli. çoğunluğu üniversite öğrencilerinin oluşturacağı düşünülürse bu konferansın birkaç ayağının olması daha etkili olmasını sağlayabilir. ankara ve eskişehir gibi.. şimdilik bu mümkün değilse bile istanbul dışından nasıl katkı sağlayabiliriz? ya da bu konferansa aktif dahil olmak için ne yapabiliriz?

© 2010 Irkçılığa ve Milliyetçiliğe DurDe! Girişimi © Web sitesindeki içerik, kaynak gösterilerek kullanılabilir. Suffusion theme by Sayontan Sinha