“Bir AKP adayını tanıyalım” başlıklı yazısında Arat Dink, taziye ziyaretinde Başbakan’a babasının hedef gösterilmesi sürecinde bir hükümet üyesi olarak tavrını eleştirdiği eski Adalet Bakanı Cemil Çiçek‘ten “kanlımız” diye söz edip edemeyeceğini sorduğunda Erdoğan’ın “kanlım deme zanlım de” diye cevap verdiğini yazdı (20. 05. 2011, Taraf) 

Başbakan Erdoğan, Kars mitinginde Arat’ın Taraf gazetesinde yer alan bu sözlerine yanıt vermiş:

”Barışsa, biz Ermenistan’a bütün iyi niyetimizle uzlaşma elimizi uzattık. Şimdi sıra Ermenistan’da” demiş Erdoğan. ”… güya Başbakan Yardımcım Cemil Bey’in (Cemil Çiçek) Dink’in oğlu tarafından söylenen bir şey ki ben böyle bir ifadeyi asla Başbakan Yardımcım için kullanmam. O’nun ölümüyle ilgili ‘zanlı’ olarak ifade etmişim. O, ‘kanlı’ demiş, ben ‘hayır kanlı değil, zanlı’ demişim. Bu çocuk bunu söylemişse kendisine teessüf ederim. Ama bunu malzeme haline getiren o gazeteyi de huzurlarınızda kınıyorum, tel’in ediyorum. Diasporanın etkisinden kurtulup Ermenistan’da biz adım atmasını beklerken, Ermeni yanlısı ne yazık ki bazı zihniyetten hala bu ülkede, onların avukatlığını üstlenmişler, bunu sürdürüyorlar” demiş (20. 05. 2011, http://www.ntvmsnbc.com/id/25215156).

Kimdir bu Çiçek? 1990’da ANAP’ta Aileden Sorumlu Devlet Bakanı iken “Flört fahişeliktir” formülünü icat eden mucittir. 2005’te Boğaziçi Üniversitesi’nde düzenlenmek istenen “Ermeni Konferansı” için “Arkamızdan hançerlemektir” buyuran zattır. 19 Ocak 2007’de Hrant, sokak ortasında, göstere göstere katledildiğinde Adalet Bakanı’dır. Hrant’ın katline giden yolu açan TCK 301. Madde için “Uygulamayı görelim” demişti. Gördük.

2009 yerel seçimlerinde Demokratik Toplum Partisi Iğdır Belediyesi’ni kazandığında “Bunlar Iğdır’ı da aldılar. Ermenistan sınırına dayandılar” diyerek hem Kürtleri hem Ermenileri tehdit olarak gördüğünü itiraf eden yine bu Çiçek’tir.

‘İmam esnerse cemaat uyurmuş’ derler. Çiçek’in yardımcısı olduğu Başbakanı da “100 bin kaçak Ermeni’yi sınır dışı ederim” diyebilmemiş midir? Aynı Başbakan bugün Arat’a ve yazısını yolladığı Taraf’a ‘sert yaparken’ hâlâ “Ermeni yanlısı” diyebiliyor.…

Sayın Başbakan;

CHP ve MHP’yi seçimlerde Ergenekoncuları meclise taşımak istemekle suçluyor, meydanlarda halka şikâyet ediyorsunuz. Ne güzel, ne yerinde bir şikâyet! Peki, Hrant Dink’i İstanbul Valiliği’nde tehdit eden MİT’çileri ısrarla açıklamayan, 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nden delilleri saklayan zamanın İstanbul Valisi Muammer Güler’i Mardin’den, hem de 1. Sıra’dan, neden aday gösteriyorsunuz? Çiçek’i hâlâ neden göğsünüzü gere gere savunuyorsunuz?

Bu Çiçek zehirli bir çiçektir, Sayın Başbakan. Onun açtığı yerde bütün başka çiçekler solar. Bütün renkler ölür. Bu Çiçek, o açtığı için toprağın altında kalan başka bütün çiçeklerin kanıyla, iliğiyle, kemiğiyle semirmiştir. Bir cenaze evine ancak bu Çiçek’le gidilmez. Bu Çiçek’i artık sulamayın Sayın Başbakan. Bu Çiçek zehirli bir çiçektir.

Irkçılığa ve Milliyetçiliğe

DurDe Girişimi

 

© 2010 Irkçılığa ve Milliyetçiliğe DurDe! Girişimi © Web sitesindeki içerik, kaynak gösterilerek kullanılabilir. Suffusion theme by Sayontan Sinha