DurDe’nin ırkçılık, milliyetçilik ve nefret suçları alanında etkinlikleri ve gelişmeleri duyurmak amacıyla oluşturduğu sosyal medya araçları oldukça çeşitli.

DurDe’nin web sitesini, ayda ortalama 20 bin civarında ziyaretçi izliyor. Paylaştığımız twit’leri izleyen yaklaşık bin civarında takipçimiz var. Facebook’taki katılımcı sayımız 31 bini geçti. Facebook sayfamızda paylaştığımız haberler ve mesajlar ayda 4,4 milyon kere tıklanıyor. Ayrıca yakın zamanda oluşturduğumuz, www.nefretme.net alan adıyla yayında olan, henüz yeterince tanınmayan “Nefret Suçları Sosyal Ağı” söz konusu.

Bunların yanı sıra, bilindiği gibi bir de Yahoo Grubumuz var. Yahoo grubunda bugün itibariyle 3 binin üzerinde katılımcı var. Yahoo grubu, Twitter ve Facebook sayfaları açılmadan çok önce oluşturulmuş ve DurDe’nin yanı sıra çeşitli kişi ve kurumların ayrımcılık, ırkçılık, milliyetçilik ve insan hakları alanında etkinlik ve mesajlarının paylaşımı için düşünülmüştü. Ancak zaman içinde içerik açısından benzeri iletişim gruplarından kendisini ayıramaz bir hale geldi. Birçok mesaj, zaten benzeri diğer gruplarda da paylaşılıyor.

Bu nedenle, DurDe olarak bir karar aldık. Bugünden itibaren, Yahoo grubumuzda sadece DurDe’nin etkinlikleri ve mesajları yayımlanacak. Diğer tüm mesajlar, istenildiği takdirde DurDe’nin diğer sosyal medya araçları üzerinden paylaşılabilir. Bunun için mesajlarınızı durde@durde.org e-posta adresi üzerinden bize iletebilirsiniz.

Bu durumu anlayışla karşılayacağınızı umuyoruz.

 

DurDe!

 

 

Paylaşımlarınız için adresler:
Nefret Suçları Sosyal Ağı: www.nefretme.net
Web sitesi: www.durde.org
Facebook: http://www.facebook.com/durde
Twitter: http://twitter.com/DurDeTr
E-posta: durde@durde.org

 

© 2010 Irkçılığa ve Milliyetçiliğe DurDe! Girişimi © Web sitesindeki içerik, kaynak gösterilerek kullanılabilir. Suffusion theme by Sayontan Sinha