Mart Ayı Irkçısı Oylaması

 

Ayın Irkçısı’ seçimleri DurDe katılımcıları ve destekçilerinin doğrudan oylarıyla gerçekleşiyor. Oylamaya katılmak için son gün 16 Nisan 2012, Pazartesi. Tüm katılımcılara şimdiden teşekkür ederiz.

Irkçılığa ve Milliyetçiliğe DurDe Girişimi

_______________

[SURVEYS 18]

_______________

Kütahya’da Kürt işçilere saldıran ülkücü faşistler

13 Mart’ta Kütahya’nın Emet ilçesinde ülkücü faşistler Anadolu Öğretmen Lisesi inşaatında çalışan iki Kürt işçiye saldırdı. Bir bahaneyle Kürt işçilere saldıran faşistler daha sonra yaklaşık bin kişilik kalabalık bir grupla gelip ilçede inşaatlarda çalışan 30 kadar Kürt işçiyi bir binada sıkıştırarak linç etmek istedi. Güvenlik güçlerinin geç kalan müdahalesiyle korkulu anlar yaşayan Kürtler olayın sonrasında topluca ilçeyi terk etmek zorunda kaldılar.

Çok sayıda benzerini sık sık yaşadığımız bu tür toplu linç girişimleri özellikle Kürt düşmanlığını besleyen söylemlerden sonra görülüyor.

http://www.muhalifgazete.com/33557-Kutahyada-halk-sokaga-dokuldu.htm#.T1-U2o6IOdE.twitter
http://www.radikal.com.tr/Radikal.aspx?aType=RadikalYazar&ArticleID=1081941&Yazar=ALI-TOPUZ&CategoryID=98

*** 

Azerbaycan devlet ajansı

Filmmor Uluslararası Kadın Filmleri Festivali‘ndeki filmler arasında, bir de İsveç vatandaşı Ermeni yönetmen Suzanne Khardalian’ın ninesinin hikâyesini anlattığı Ninemin Dövmeleri filmi vardı. Khardalian, filmde Ermeni soykırımında köleleştirilen Ermeni kız çocuk ve kadınların hikâyesini kendi ninesi üzerinden anlatıyordu. Bu filmin gösterimden kaldırılması için Filmmor üzerinde baskılar ve tehditler oldu. Ermeni meselesinin tartışılmasına bile tahammülü olmayan ve tehdit ve baskılarla filmin gösterimden kaldırılması için uğraşan Azerbaycan Devlet Ajansı’nı Mart ayı ırkçı adayları arasına aldık.

http://www.agos.com.tr/ninemin-dovmelerine-durdeden-destek-965.html

 ***

Şampuan reklamında Hitler’i kullanan M.A.R.K.A. AJANS

Mart ayı içinde TV’lerde yayınlanan bir reklam kamuoyunda epey tepki topladı. Biomen isimli erkek şampuanının reklamında Nazi lider Adolf Hitler’in ağzından Kadın kıyafeti giymiyorsan, kadın şampuanı da kullanma. Artık yüzde yüz erkek şampuanı Biomen var. Erkeksen Biomen kullanırsın” deniliyordu. Cinsiyetçiliğinin yanı sıra milyonlarca Yahudi, Çingene, eşcinsel, Arap ve her türlü muhalifi tarihteki en kanlı yöntemlerle yok etmiş bir ideolojinin simgesi olan Hitler’i bir reklamda kullanarak ırkçılığı sıradanlaştıran M.A.R.K.A. adlı ajans bu ayın ırkçı adayları arasında.

http://marksist.org/haberler/6701-erkek-sampuani-tv-kanallarinda-nefret-saciyor

***

Ermeni komşusunu tehdit eden avukat E.Y.

Taksim’de düzenlenen ve İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’in de konuşma yaptığı ırkçı Hocalı mitingi sonrasında bir Ermeni yurttaş evinin bahçesinde mitingde dağıtılan “Ermeni yalanına sessiz kalma” yazılı beyaz şapkalardan buldu. Daha önce de Ermeni olduğu için tehditler alan E.A. evinin önündeki kamera kayıtlarını incelediğinde, şapkayı bırakan kişinin komşusu avukat E.Y. olduğunu tespit etti. Üstelik bu avukat E.A.’yı önceden tehdit edenlerin avukatıydı.

http://gundem.milliyet.com.tr/avukattan-ermeni-komsuya-tehdit/gundem/gundemdetay/01.03.2012/1509617/default.htm

 ***

Batman Valisi Ahmet Turhan

Bu yıl Newroz kutlamaları uzun yıllardan sonra yine kanlı geçti. İçişleri Bakanlığı’nın yasak kararı nedeniyle çeşitli illerde çıkan olaylar arasında Batman’da Mardin milletvekili ve DTK Eşbaşkanı, önde gelen Kürt siyasetçilerinden Ahmet Türk’e yumruk atılması da vardı. Newroz kutlaması için Batman’da bulunan Türk ve arkadaşları polis tarafından bir otobüs içinde sıkıştırıldı, otobüsün camları kırılarak içeriye gaz bombası atıldı ve resmi giyimli polislerden biri yumrukla Türk’ün gözünü morarttı.

Batman Valisi olayda darp olmadığını, Türk’ün gazdan etkilendiğini söyledi. Oysa Türk’ün morartılmış gözüyle fotoğrafları basına yansımıştı. Mağdurun yalan söylediğini iddia eden vali Turhan Ahmet Türk’ün ısrarı ve olayın basında çok yer alması sonrasında failin bulunacağını söyledi.

Ahmet Türk 2011’de de Samsun’da yumruklanmış, yumruklayan kişi daha sonra milletvekili adayı olmuştu.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/20168259.asp

 ***

BONUS:

Ebedi ırkçılarımızdan İdris Naim Şahin

Her konuşmasıyla ırkçı zihniyetini dışa vuran İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin Mart ayını da boş geçirmedi. 21 Mart Newroz kutlamalarına getirdiği yasakla kan dökülmesine neden olan Şahin, Newroz sonrası açıklamalarında da yine ırkçı sözlerle gündeme geldi. Antep’te bir konuşma yapan İ.N.Ş. Kürtleri kastederek 75 milyon vakur ve sessiz yığının silahına da gerek yok, yumruğuna da gerek yok, sadece birer tükürüğü o 75 bin haini yok etmeye yeter ve yetecektir” dedi ve yine Kürt yurttaşları hedef gösterdi.

İdris Bey’i bu ay aday göstermiyor, sadece her konuşmasında yaptığı ırkçılıkları hatırlatmak için burada teşhir ediyoruz. Aksi halde her ay İ.N.Ş’yi seçmek zorunda kalırsınız ve bu da epey sıkıcı olabilir.

http://www.cumhuriyet.com.tr/?hn=325684