“Şubat Ayı Irkçısı” oylaması

Ayın Irkçısı’ seçimleri DurDe! katılımcıları ve destekçilerinin doğrudan oylarıyla gerçekleşiyor.

Oylamaya katılmak için son gün 8 Mart 2011.

Tüm katılımcılara şimdiden teşekkür ederiz.

Irkçılığa ve Milliyetçiliğe DurDe! Girişimi

————————

Aşağıdaki Ayın Irkçısı adaylarından hangisinin Ocak Ayı Irkçısı seçilmesini istersiniz? (Adayınızı işaretledikten sonra  Yolla butonuna tıklayarak oyunuzu kullanabilirsiniz. Oyların dağılımı ve sonuçlar oylama süresinin sona ermesiyle birlikte açıklanacak)
————————

Hak ve Eşitlik Partisi (HEPAR)

“Atatürk’e ve Türk Milleti’ne hakaret” edildiğini öne süren HEPAR üyeleri, Metis Yayınları’nın “Irkçılığa, Ayrımcılığa ve Nefret Suçlarına Karşı” 2011 ajandasının satıştan kaldırılması için Kabalcı Kitabevi’ni basarak tehditte bulundu. Olay, HEPAR’ın resmi internet sitesinde “HEPAR’lı Gençlerden Kabalcı Baskını” şeklinde yer buldu.  Kitabevine giren partililer, “Daha önce Nezih Kitabevi’nin söz konusu ajandayı gelen tepkiler üzerine satıştan çekmek zorunda kaldığını, Türklerin ekmeğini yiyen kimsenin Türklere hakaret edilen ürünleri satamayacağınıbelirtip bir süre mağaza yetkilileriyle tartıştılar. Tartışma esnasında bir üyenin sözleri, “Kaldırmazsanız, biz de başka yollardan hallederiz.” şeklindeydi. HEPAR üyeleri daha sonra da İstiklal Kitabevi’ni bastılar. Irkçılığa ve Milliyetçiliğe karşı yayımlanan bir ajandaya sansür uygulanması için kitapçı basıp, tehditler savuran üyelerine destek veren ırkçı Hak ve Eşitlik Partisi (HEPAR) bu tutumuyla “Şubat Ayı Irkçısı” adayları arasına giriyor. HEPAR üyelerine Naziler gibi tek tip kostümler tasarlıyor. Daha önce bir yöneticileri de silah tasarlamaktan yargılanmıştı.

 

Süleyman Yeşilyurt

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun hayatını konu alan, Süleyman Yeşilyurt’un yazdığı “Dersim Ermenisi Yemuş Hanım’ın Oğlu Çarkçı Kemal” adlı kitap 2 Şubat’ta TBMM’de dağıtılmaya başladı. Kitapta Kemal Kılıçdaroğlu’nun annesinin “Ermeni”, babasının “Alevi” olduğu ırkçı, art niyetli bir dille belirtiliyor. Başlı başına kitabın ismi bile durumun vahametini gözler önüne koyuyor. Süleyman Yeşilyurt, bu kitabıyla “Şubat Ayı Irkçısı” adayları arasına giriyor.

 

CHP Gen.Bşk. Yard. Hurşit Güneş

CHP Genel Başkan Yardımcısı Hurşit Güneş‘in, partisinin Kocaeli toplantısında, gazetecilerin salondan ayrılmasından sonra sarf ettiği ırkçı sözler, medyada ve kendi partisinde geniş yer buldu.  Bir partilinin ”Neden Kürtler CHP’ye ilgi göstermiyor?” sorusunun üzerine Güneş, “Kürtler sonuçta bize ilgi göstereceklerdir. Yeni politikalar geliştiriyoruz. Kürtler eninde sonunda bizim kucağımıza oturacaklar diye cevap verdi ve bu ırkçı sözleriyle “Şubat Ayı Irkçısı” adayları aransa girdi.

 

Bayburt Belediye Bşk. Hacı Ali Polat

Bayburt’un düşman işgalinden kurtuluşunun 93. yıldönümü yine çocukların elinde silahlar ve Ermeni düşmanlığıyla ‘kutlandı’. Cumhuriyet Caddesi’ndeki törende, kentin önce işgali, daha sonra kurtarılışı canlandırıldı. Çocuklar da ellerinde silahlarla bu ‘savaş’ta yerlerini aldı. Bayburt Belediye Başkanı Hacı Ali Polat, törende yaptığı konuşmada: “Milli hafızamızın kaybolmaması, 93 yıl önce bu topraklarda yaşanan badirelerin yeni nesil tarafından asla unutulmaması gerekiyor. Büyük Ermenistan hayaliyle, Şark meselesi hayaliyle, sıcak denizlere inme hayaliyle nesillerini büyüten devletlerin nasıl idealleri varsa bizim de büyük ideallerimiz olmalı. Tarihimizde yaşadıklarımızı unutmamalıyız.” Gibi ifadelere yer verdi ve

2 Cevaplar to ““Şubat Ayı Irkçısı” oylaması”

  1. Bunların hepsi birbirinden beter insan seçim yaparken zorlanıyor.

  2. bende çok kararsız kaldım kemal kılıçdaroğlu desem unutmasınki partisinden bir kadın cumhurbaşkanın ermeni kökeni araştırıyordu ve kılıçdaroğlu kendiside asimile bir kişilik olduğu için onu seçmeyeceğim kesin ben oyumu hurşİT itine verecem yılmaz özdil olmayınca bu oylamanın tadı çıkmıyor…:))

© 2010 Irkçılığa ve Milliyetçiliğe DurDe! Girişimi © Web sitesindeki içerik, kaynak gösterilerek kullanılabilir. Suffusion theme by Sayontan Sinha